Podsumowanie „Start with Children Summit”

Tym razem pojechałam jako uczestniczka. Organizatorzy konferencji – miasto Bratysława i bratysławski Instytut Metropolitarny zaprosili mnie jako ambasadorkę.

Moje osobiste podsumowanie najważniejszych wydarzeń konferencji Start with Children Summit:

1. udało mi się pokazać Janowi Gehlowi ilustrację do mojej książki „Gry miejskiej”, na której narysowała go moja ilustratorka Marianna Dziemska. Wysłuchałam także jego wystąpienia, a potem rozmowy z Amandą M. Burden z Bloomberg Associates i osobą odpowiedzialną za nowojorski High Line.

2. spotkałam burmistrza Tirany – Eriona Veliaj i jestem na dobrej drodze do zrealizowania mojego ostatniego planu – study tour w Tiranie.

3. Wystąpienie Gila Penalosy, który był chyba najczęściej cytowaną osobą podczas konferencji.

4. „Audyt placów zabaw” – warsztat poprowdzony przez Tima Gilla i Meghan Talarowski. Książka Tima „Urban playground” niedługo ukaże się w Polsce.

5. Wielu występujących przyznało, że zaczęli myśleć o mieście dla dzieci kiedy sami zostali rodzicami albo dziadkami. To pokazuje jak ważne jest rozmawianie i słuchanie innych, ponieważ włączanie zaczyna się od otwarcia oczu, uszu i głowy, i przede wszystkim, serca na inne osoby.